•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

5 دلیل خوب نبودن گوشی های شیائومی

5 دلیل خوب نبودن گوشی های شیائومی

بسیاری کمپانی شیائومی را یکی از پدیده های دهه اخیر می دانند که با تولید محصولات متنوع در رنج های گوناگون, توانسته بازار خیلی خوبی را به دست بیاورد این شرکت چینی که بیشترین تمرکز فروش خودش را در بازار بزرگ چین قرار داده, حتی زمانی موفق شد تا به رتبه نخست فروش در این کشور دست یابد, مقامی که پس از مدتی از دست داد شیائومی در چند سال اخیر تلاش کرده تا فروش خودش را به خارج از مرزهای این کشور نیز گسترده کند و حتی در کشورمان با نمایندگی آسوشید تجارت وارد بازار شد.

محصولات این کمپانی بیشتر از همه به خاطر مقرون به صرفه بودن و به نوعی ارزش بالا در مقابل بهای پرداختی، به موفقیت دست یافتند، اما گوشی های شیائومی چندان هم خالی از اشکال نیستند و همیشه نباید تنها به واسطه قیمت و بر روی کاغذ اقدام به انتخاب کرد.

دلایل خوب نبودن گوشی های شیائومی :

 ۱- هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

وقتی یک گوشی شیائومی به خصوص در بخش بالا رده آن را در دست می گیرید، طراحی و جنس آن در نگاه اول شما را حسابی به خودش جذب می کند. در واقع سازنده کارش را خوب بلد است زیرا می داند اکثر مشتریان در همان لحظه نخست به دست گرفتن یک اسمارت فون، نظر قطعی شان را درباره خریدن آن می گیرند. اما پس از خرید و در طی مدت زمان استفاده، این شما هستید که باید تاوان ضعیف بودن بدنه و خسارت دیدن بیش از حد آن در مقابل ضربات وارد شده را بدهید.

 ۲- نمایندگی ای که فقط گران می فروشد

اگر شما بخواهید گوشی های شیائومی را در بازار ایران بخرید، با دو نکته منفی روبه رو می شوید. اولا زمان ورود رسمی محصولات این شرکت توسط نماینده اش بسیار با عرضه جهانی آن فاصله دارد و چه بسا زمانی که اخبار معرفی پرچم دار جدید شروع به درز شدن می کنند، تازه گوشی قبلی وارد بازار شود و دومین نکته، تفاوت قیمت نسبتا زیاد آن با محصولات بدون گارانتی است که رسما باعث می شود تا مزیت اصلی شیائومی در مقرون به صرفه بودن هم از بین برود! در واقع بسیاری اوقات این اختلاف به قدری نمود پیدا می کند که شما عطای گارانتی این شرکت که کارنامه چندان روشن و درخشانی هم ندارد، به لقایش بخشیده و نسخه بدون گارانتی آن را برمی گزینید.

۳- رابط کاربری و آپدیت های متناقض!

تقریبا تمام اسمارت فون های تولیدی شیائومی، از سیستم عامل محبوب اندروید یعنی گوگل استفاده می کنند. رابط کاربری اختصاصی شیائومی که طرفداران و البته منتقدان زیادی هم دارد بر رویش نصب شده و به کاربران عرضه می شود. اما ظاهرا وجود یک اینترفیس نسبتا سنگین باعث شده تا عملکرد آن مورد پسند همگان نباشد و شباهت بسیار زیادش به iOS انتقادات زیادی را متوجه Miui ساخته است. ضمن آنکه آپدیت های عرضه شده برای گوشی های شیائومی بسته به منطقه عرضه شده دارای تفاوت بسیار زیادی است و شاید یک گوشی به روزرسانی زیادی بگیرد اما همان مدل که کاربر از مکان دیگری خریده، آپدیتی دریافت نکند!

۴- محصولاتی که اصالت ندارند!

نمونه های بسیار زیادی در این بین وجود دارد، سری نوت این کمپانی و به خصوص گوشی می نوت 2 که پس از مشکلات گلکسی نوت 7 و نه تنها با اسمی شبیه بلکه با ظاهری مشابه چون وجود نمایشگر خمیده در دو طرف و سایز مشابه عرضه شد، خود به خوبی نشان می دهد که اصالت برای این شرکت واژه معنا داری نیست! در همان ابتدای ورود به بازار، بسیاری محصولات آن را به درستی به شبیه سازی از روی اپل متهم می کردند و حتی رابط کاربری اش را نزدیک به iOS می دانستند. جالب است بدانید این کمپانی در آخرین پرچم دار خودش یعنی Mi 6 با حذف جک 3.5 میلی متری هدفون، بار دیگر به خوبی نشان داد که اپل را به عنوان یک الگوی تقلید همیشه مدنظرش قرار می دهد! همچنین نام گذاری لپ تاپ های اولترابوکش با نام Air خود به وضوح نشان گر اصالت کالاهای این کمپانی است!

 ۵- قطعاتی که به مرور خراب می شوند

به طور متوسط هر کاربر در کشور ما، در حدود 2 سال از یک گوشی استفاده می کند. در این بین به طور حتم انتظار وی از اسمارت فونش، این است که در طی این مدت زمان نه چندان بلند، به خوبی کار کند اما ای دل غافل که همیشه این گونه نیست! البته خرابی در بین تمام گوشی ها وجود دارد اما برای برخی از محصولات بیشتر است و همین نشان از کیفیت پایین تر آن دارد. به طور مثال مدلی از شیائومی که با آن کار می کردم، پس از مدتی دکمه های صدایش دچار ایراد شد و در زمان بالا بردن صدا، ناگهان گیر می کرد! و یا گوشی میان رده یکی دیگر از دوستانم، کلید پاور و همچنین ژیروسکوپش در عرض کم تر از ۶ ماه از کار افتاده بود.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب