•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

آموزش تمیز کردن تلویزیون

راهنمای کامل تمیز کردن تلویزیون یا صفحه نمایش 

پنل های تلویزیون به دلیل گرد و غبار و کثیفی هر چند مدتی نیاز به تمیز کردن پنل یا صفحه نمایش تلویزیون وجود دارد که متاسفانه اغلب مشتریان عزیز به دلیل عدم اطلاع از نحوه تمیز کردن تلویزیون به روش غیر اصولی باعث میشود به تلویزیون خسارت های جبران ناپذیر وارد کنند که با هزینه های زیادی مجبور به درست کردن پنل یا صفحه نمایش منجر میشود . 

از جمله خرابی ها بر اثر آب خوردگی صفحه تلویزیون به موارد زیر میتوان اشاره کرد : 

1- خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون 

2- تمام صفحه نمایش تلویزیون ترکیب رنگ خراب و خطوط دارد 

3- دستگاه تصویر ندارد و صدا دارد اما نوری درپس زمینه تلویزیون مشاهده میکنید 

4- خطوط پهن کم رنگ روی صفحه 

 و .... 

 

روش صحیح تمیز کردن تلویزیون 

 

روش های بسیار زیادی برای نظافت تلویزیون ها وجود دارند، ولی قبل از انجام هر کدام از روش ها باید مطمئن شوید که وسایل ضروری و مورد نیاز این کار را در منزل در اختیار دارید که از جمله آن :

1- دستمال میکروفایبر 

2- آب مقطر 

3- الکل 

4- جاروبرقی 

 

استفاده از آب به تنهایی جایگزین مناسبی برای محلول پاک کننده نیست و فقط قادر است گرد و غبار را از صفحه نمایشگر پاک کند. ولی می توان از آب مقطر برای گردگیری و تمیز کردن صفحه تلویزیون به صورت سطحی استفاده کرد. توصیه ما برای این کار این است که از محلول پاک کننده مخصوص صفحه نمایش استفاده کنید. در این نوع از محلول ها از موادی استفاده می شود که به صفحه نمایش دستگاه آسیب نمی رساند و باعث افزایش عمر دستگاه می گردد. برای تمیز کردن صفحه تلویزیون و مانیتور نباید از دستمال های کاغذی، روزنامه، پارچه های گردگیری و… استفاده کنید.

تمیز کردن پنل تلویزیون

 

اکثر پارچه ها و دستمال ها دارای بافت نرم نمی باشند. نرم ترین پارچه ها هم دارای درصد کمی از زبری می باشند. همین میزان کم از زبری پارچه زمانی که بر روی صفحه نمایشگر کشیده می شود می تواند بر روی آن ایجاد خط و خش کند. پارچه ای که برای نظافت صفحه تلویزیون می خواهید از آن استفاده کنید نباید زبر و خشک باشد. مناسب ترین دستمال برای تمیز کردن تلویزیون، دستمال های نانو و میکرو فایبر می باشند. این محصولات به وفور در بازار یافت می شوند. گفتنی است که دستمال خریداری شده صرفا در جهت نظافت تلویزیون استفاده شود و بر روی سطوح دیگر استفاده نگردد.

بهترین روش تمیز کردن صفحه نمایش یا پنل تلویزیون 

قبل از انجام هر کاری باید تلویزیون خود را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه رها کنید تا دستگاه به طور کامل خنک شود.

 در صورت گرم بودن صفحه نمایش، ممکن است پیکسل های آن دچار آسیب گردند. همچنین زمانی که تلویزیون را خاموش می کنید، یک تصویر کاملا سیاه در اختیار دارید که باعث می شود لک ها و گرد و غبار بر روی سطح صفحه نمایش بهتر مشخص باشند. جهت تعمیرات تلویزیون ال در شیراز به لینک زیر مراجعه کنید 

 

مایعات به پنل تلویزیون مستقیم زده نشود

 

ابتدا باید هر چیزی را که موجب مخدوش شدن صفحه نمایشگر می گردد را برطرف کنید.برای انجام این کار از دستمال میکروفایبر مخصوص استفاده کنید. 

 

مقدار کمی از محلول تمیز کننده مخصوص صفحه نمایشگر را بر روی دستمال میکروفایبر اسپری کنید.

دستمال را به آرامی و به صورت دایره وار بر روی صفحه نمایش کشیده تا تمام صفحه تمیز شود. سپس با استفاده از یک دستمال میکروفایبر صفحه نمایش را کامل خشک کنید. جهت تعمیرات تلویزیون سونی در شیراز به لینک زیر مراجهخ کنید 

 

در صورتی که لک های موجود بر روی صفحه نمایش به طور کامل از بین نرفت، نباید فشار زیادی بر روی آن وارد کنید. فقط لازم است چند اسپری کوچک بر روی لکه های به جا مانده انجام دهید و کمی صبر کنید، سپس دوباره با دستمال آن را پاک کنید.

 در صورتی که تلویزیون شما به هردلیلی دچار آب خوردگی پنل شد و باعث خرابی شد . جهت تعمیرات تلویزیون سامسونگ در شیراز به لینک زیر مراجعه کنید 

تعمیرات تلویزیون در شهر شیراز 

جهت تعمیرات تلویزیون خود در شهر شیراز میتوانید با شماره های 09369460081 - 07132344147 در تماس باشید 

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی