•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

تعمیرات مودم در شیراز

تعمیرات مودم شیراز 

تعمیرات مودم شیراز | یکی از دستگاه هایی که امروزه زندگی بسیاری از ما به آن وابتسگی زیادی دارد مودم است پس تعمیر مودم نیز یکی از نیازهایی است که در زندگی بسیاری از ما وجود دارد اگر مودم خراب شود نیاز به تعمیرات مودم خواهیم داشت برای حفظ سلامت مودم بسیار مهم است که تعمیر مودم را به تعمیرکار ماهر و با تجربه بسپاریم تا بتوانیم اطمینان داشته باشیم پس از تعمیرات مودم می توانیم مجددا از آن استفاده کنیم. تعمیر مودم بر حسب نوع و برند می تواند متفاوت باشد پس باید بتوانیم بر حسب نوع و برند تعمیر مودم را به تعمیر کار مناسب واگذار کنیم.

خرابی مودم در زندگی روزمره ما می تواند باعث قطع شدن دسترسی ما به اینترنت شده و سختی های زیادی را برای ما ایجاد کند بنابراین مهم است که انواع خرابی ها مودم را بشناسیم و بتوانیم با طرح سوالات درست و اطلاع رسانی دقیق به تعمیرکار او را راهنمایی کنیم که بتواند در سریعترین زمان ممکن تعمیر مودم را انجام داده و به ما تحویل دهد. در بسیاری موارد خرابی مودم شامل سوختن مودم، روشن نشدن مودم یا قطع و وصل شدن اینترنت می شود.

 

ایرادات رایج خرابی مودم 

چراغ های مختلفی روی مودم ها هستند که هر کدام نشان دهنده یکی از کارکرد های مودم هستند یکی از مهمترین آنها چراغ اینترنت مودم است که اگر خاموش باشد نشان دهنده خرابی مودم است در این حالت به احتمال زیاد اینترنت قطع خواهد بود یا اینترنت قطع وصل می شود یکی دیگر از چراغ های مهم روی مودم چراغ وای فای است که اگر این چراغ خاموش باشد نشاندهنده خرابی وای فای مودم است خاموش بودن چراغ وای فای مودم به این معنی است که نمی توان بصورت بیسیم به مودم وصل شد خاموش چراغ وای فای مودم باعث می شود که نتوان بصورت وای فای به مودم وصل شد و از آن استفاده کرد و استفاده مودم و اینترنت فقط از طریق کابل امکان پذیر است.

خاموش شدن چراغ های مودم - مودم روشن نمی شود

یکی از نشانه های رایج خرابی مودم روشن نشدن چراغ اینترنت مودم یا به زبان دیگر خاموش بودن چراغ اینترنت مودم یا خاموش و روشن شدن یا روشن ماندن چراغ های مودم است در این حالت است که مودم نیاز به تعمیر دارد و باید تعمیر آن را به تعمیرکار مجرب سپرد. در ابتدا باید علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم / دلیل روشن نشدن چراغ اینترنت مودم را پیدا کرد و سپس بر اساس دلیل خرابی که می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد راهکار مناسب برای تعمیر مودم را پیدا نمود. یکی دیگر از خرابی های رایجی که در مودم ها اتفاق میفتد روشن نشدن چراغ وای فای مودم و سوالی که معمولا از طرف کاربر و صاحب مودم مطرح می شود این است که علت روشن نشدن چراغ وای فای مودم چیست یا اینکه چرا چراغ اینترنت/ وای فای مودم روشن نمیشه یا اینکه علت خاموش بودن چراغ اینترنت/ وای فای مودم چیست؟ در این حالت نیز تعمیرکاران باید بر حسب اینکه کدام یک از چراغ های مودم خاموش مانده یا روشن و خاموش می شود در مورد راهکار تعمیر مودم تصمیم بگیرند.

روشن نشدن چراغ اینترنت ADSL 

نوع مودم هم در تشخیص و تعمیر خرابی آن موثر است مثلا روشن نشدن چراغ adsl  در مودم های adsl نشان دهنده خرابی مودم adsl و قطع بودن اینترنت آن خواهد بود. مثلا سوالاتی که از طرف کاربران مطرح می شود این است که دلیل خاموش بودن چراغ اینترنت مودم adsl چیست؟ یا علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم adsl چیست؟ بیان کردن نوع مودم می تواند به تعمیرکار کمک کند که سریعتر بتواند ایراد مودم رو پیدا کرده و آن را رفع نماید چون در بسیاری موارد ایرادات مشترک بین برندها و انواع مودم ها وجود دارد. در بعضی موارد نیز برند مودم در سوالات کاربران مطرح می شود مانند اینکه خاموش شدن چراغ اینترنت مودم tp-link  تی پی لینک یا اینکه علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم d-link در این حالت تعمیر کار میتواند به دلیل اینکه اطلاعات نوع مودم را نیز دریافت می کند می تواند سریعتر ایراد مودم را پیدا کرده و نسبت برای تعمیر آن اقدام کند. البته برند تعمیر مودم زایکسل نیز در خیلی موارد مورد درخواست کاربران است و به دلیل زیاد بودن این نوع مودم در بازار می تواند تعداد درخواست تعمیر مودم زایکسل را نیز افزایش دهد.

سوختن مودم 

یکی دیگر از ایرادهایی که برای بسیاری از مودم ها ایجاد می شود سوختن مودم است سوختن مودم معمولا به دلیل شک های الکتریسیته ایجاد می شود مثلا سوختن مودم می تواند به دلیل تغییر جریان برق اتفاق بیفتد یا سوختن مودم می توان می تواند به دلیل قطع و وصل شدن مکرر برق اتفاق بیفتد البته دیده شده که سوختن مودم به دلیل رعد  برق هم اتفاق افتاده است در این حالت تعمیر کاران می توانند با تعویض بعضی از قطعات مودم آن را تعمیر کنند. البته اگر خسارت وارد شده به مودم زیاد باشد تعمیر مودم سوخته امکان پذیر نیست و باید به جای تعمیر مودم جدید خرید.

تعمیر مودم Modem - ADSL 

 

مودم همواره یکی از مهمترین ابزاری است که بطور روزانه از ان استفاده می کنیم. اگر مودم خراب شود ارتباط ما با اینترنت قطع می شود و نمیتوانیم بسیاری از کارهای روزانه خود را انجام دهیم یکی از مودم هایی که بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم مودم های ADSL هستند پس تعمیر مودم ADSL هم از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

 

از مهمترین ایراد هایی که موضوع تعمیر مودم adsl را مهم جلوه می دهد عدم اتصال به اینترنت با وجود تنظیمات دقیق و کامل است.

 

علاوه بر نوع مودم برند مودم نیز در تعمیر آن موثر است زیرا بعضی از مودم ها دارای ایرادات مشترک هستند مثلا برند tp link یکی از برندهایی است که در بازار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پس تعمیر مودم tp link نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. برای تعمیر مودم adsl به خصوص تعمیر مودم tp link به موارد زیر توجه می شود:

 

  1. از روشن بودن مودم adsl اطمینان حاصل کنید ضمنا مطمئن باشید که مودم بصورت کامل و صحیح به کامپیوتر متصل است
  2. مطمئن شوید که سروریس اینترنت شما فعال است یعنی چراغ اینترنت adsl روشن است اگر چراغ adsl شما خاموش است با یک مودم دیگر چک کنید اگر چراغ adsl مودم دوم روشن شد احتمال بسیار زیاد مودم شما خراب است و به سرویس تعمیر مودم adsl نیاز دارید.
  3. از سالم بودن کابل انترنت مودم خود اطمینان حاصل کنید.
  4. یکی دیگر از اشکالات مهم مودم ها در اکثر برند ها از جمله tp link می تواند خش خش و نویز روی خط باشد که باید بر حسب فاصله مودم و مقدار کابل کشی آن را کنترل کرد که اگر ایرادات خط و کابل وجود نداشته باشد احتمال زیاد نیاز به خدمات تعمیر مودم ADSL خواهید اشت.
  5. از طرف دیگر برند های مودم adsl در نحوه تعمیر و خرابی های آن می تواند مهم باشد. مثلا برای تعمیر مودم tp link می توان به ایرادات معمول مودم های tp link توجه کرد و ایرادات مهم و تکرارپذیر آنها را در فهمیدن ایرادات مودم و تعمیر آن مورد نظر داشت.
  6. تعمیر مودم adsl در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت مودم ها بسیار توجیه پذیر است در این شرایط و با افزایش قیمت مودم تعمیر مودم بسیار به صرفه تر از خرید مودم جدید است. بنابراین اگر مودم شما خراب شد قبل از اینکه مودم جدید بخرید حتما در مورد سرویس تعمیر مودم Adsl بصورت کامل تحقیق کنید.

 

مودم مارک TPlink روشن نمیشود ؟

در زمانی که مودم مارک تی پی لینک شما اصلا روشن نمیشود و حتی چراغ های روی مودم نیز خاموش میباشد به احتمال بسیار زیاد مودم آداپتور سوخته و نیاز به تعویض و یا تعمیر می باشد .

در زمان خرید آداپتور حتما مقدار ولتاژ های مودم خود را با آداپتوری که میخواهید تهیه کنید چک نمایید تا در آینده به مشکل برخورد نکنید . اغلب ولتاژ های مودم تی پی لینک 9 ولت و 6 دهم آمپر می باشد که از پشت دستگاه مشخصات ولتاژ قابل مشاهده می باشد .

مودم مارک تی پی لینک روشن میشود اما چراغ های روی مودم فقط پاور روشن است ؟

برای رفع خرابی این مورد حتما باید مودم باز شود و بررسی شود خرابی قطعات روی برد مودم TPlink که می بایست فرد متخصص مودم را باز و بررسی کند .

مودم تی پی لینک روشن میشود اما اینترنت نداریم ؟

در زمان این نوع خرابی در ابتدا چک کنید از روی مودم تمای چراغ های اینترنت - ADSL - و وایرلس فعال باشد و به صورت ثابت قرار گرفته باشد . میتواند از سمت سیم کشی های داخلی باشد که به مودم متصل است و یا با بخش پشتیبانی شرکت ISP خود مورد را برررسی کنید .

مودم روشن میشود اما چراغ وایرلس غیر فعال هست ؟

در این مورد از خرابی مودم TPlink  باید حتما توسط فرد متخصص باز و خرابی برد را برطرف نمایید اغلب خرابی خازن ها در این مورد شایع می باشد .

 

تعمیرات مودم در شیراز | 09369460081 - 32344147 - 071

 

 

 

نظرات   

 
0 #2 Super User در تاریخ: پنج شنبه 06 خرداد 1400 ، ساعت 07:03 ق ظ
با سلام
مشکل از برد مودم هست قابل تعمیر می باشد.
 
 
+1 #1 نعمت الله قدیری در تاریخ: چهارشنب 13 اسفند 1399 ، ساعت 06:12 ق ظ
با سلام
چراغ اینترنت مودم تی پی لینک من روشن نمیشود
 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی