•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

پروسه ١٠ نانومتری LPP١٠

پروسه ١٠ نانومتری LPP١٠ 

یکی از سریع ترین روش ها برای بهبود عملکرد یک تراشه، تولید آن با پروسه فناوری کوچک تر است. به همین دلیل است که شاهد آن هستیم روند پروسه های تولید از ٢٨ نانومتری به ١٤ نانومتری و اخیرا به سمت ١٠ نانومتری رفته است. در همین راستا، کمپانی سامسونگ الکترونیکس - که حدود یک ماه قبل، از برنامه شرکت برای افزایش تولید چیپ ست های ١٠ نانومتری خبر داده بود- در وب سایت خبری خود اعلام کرد نسل دوم پروسه ١٠ نانومتری FinFET (موسوم به LPP١٠) درحال حاضر شرایط لازم را احراز کرده و آماده تولید است.
ساختار سه بعدی نسل دوم پروسه ١٠ نانومتری FinFET موسوم به LPP١٠ بهبود یافته و در نتیجه تراشه ساخته شده با این پروسه, نسبت به نسل اول LPE١٠ از نظر عملکرد تا ١٠ درصد بالاتر بوده و از نظر مصرف انرژی تا ١٥ درصد کم مصرف تر است.

به گفته سامسونگ، ساختار سه بعدی نسل دوم پروسه ١٠ نانومتری FinFET (موسوم به LPP١٠) بهبود یافته و در نتیجه تراشه ساخته شده با این پروسه، نسبت به نسل اول (LPE١٠) از نظر عملکرد تا ١٠ درصد بالاتر بوده و از نظر مصرف انرژی تا ١٥ درصد کم مصرف تر است. البته این میزان از بهبود عملکرد را نمی توان خیلی زیاد تلقی کرد، ولی با توجه به کندشدن قانون مور در این اواخر، ١٠ درصد بهبود عملکرد نسبت به سال قبل، چندان هم بد نیست. گفتنی است طبق قانون مور (Moore’s Law) – که برای نخستین بار در سال ١٩٦٥ از سوی گوردون مور از بنیان گذاران شرکت اینتل بیان شد – تعداد ترانزیستورهای روی یک تراشه با مساحت ثابت، هر دو سال به طور تقریبی دو برابر می شود. به گزارش وب سایت mobile، سامسونگ نخستین شرکتی بود که در اکتبر سال ٢٠١٦، تولید انبوه تراشه های ١٠ نانومتری نسل اول (LPE١٠) را آغاز کرد و اسمارت فون های Galaxy S٨ و +S٨ نیز به همین تراشه ها مجهزند. از جمله چیپ ست هایی که تاکنون با پروسه LPE١٠ به تولید رسیده اند، می توان به اسنپ دراگون ٨٣٥ و Centriq ٢٤٠٠ (محصولات کوالکام) و Exynos ٨٨٩٥ اشاره کرد. به منظور پاسخ گویی به تقاضای طیف وسیعی از مشتریان برای پروسه ١٠ نانومتری، سامسونگ به تازگی نصب تجهیزات تولید را در جدیدترین خط تولید خود به نامS٣ واقع در شهر هواسئونگ کره آغاز کرده است.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی