•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)

چطور یک دوربین مداربسته مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب دوربین مناسب برای کاربرد های مختلف یکی از مهمترین بخش های نصب و راه اندازی سیستم های مداربسته است. در انتخاب دوربین باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد. در این مقاله به کاربرد انواع مختلف دوربین اشاره شده تا نصاب ها یا کاربران آشنایی اولیه با آنها داشته باشند.

 

انواع دوربین های رایج آنالوگ:

  • دوربین های دام
  • دوربین های باکس (بدون لنز)
  • دوربین های بولت
  • دوربین های پین هول (دوربین مینیاتوری)
  • دوربین های PTZ (اسپید دام)
  • دوربین های اری (زاویه بسته)

دوربین های دام (Dome Camera): قاب دوربین های دام معمولا از جنس پلاستیک است. این دوربین های با هدف استفاده در مکان های اداری و مسکونی مسقف طراحی شده اند. کیفیت تصویر این دوربین ها معمولا متوسط است و بهای مناسب آنها کابرد آنها را به شدت گسترده کرده است. لنز این دوربین ها معمولا به صورت فیکس 3.6 میلیمتر طراحی شده است. چنین لنزی می تواند یک تصویر مناسب از یک اتاق را به شرط نصب در گوشه اتاق برای شما ایجاد کند.

یکی از قابلیت های دیگر دوربین های دام مشکل بودن مشاهده زاویه دید دوربین است. این قابلیت می تواند یک نکته بسیار مثبت برای دوربین های نصب شده با اهداف امنیتی باشد.

استفاده از دوربین های دام قاب فلزی زیاد رایج نیست. از این جهت معمولا از دوربین های دام برای کاربردهای صنعتی استفاده نمی شود.

شاید در ابتدا این تصور ایجاد شود که تفاوت قیمتی بین دوربین های دام عادی با دوربین های دام دید در شب وجود دارد. حداقل در مورد دوربین های چینی این تقاوت آنقدر اندک است که استفاده از دوربین های دام عادی را تا حد زیادی کم کرده است. از طرف دیگر دوربین های دام دید در شب امکان استفاده از دوربین با کاربردهای امنیتی را نیز ایجاد می کنند چون در صورت وجود حرکت در طول شب نیز دوربین ضبط تصویر خواهد داشت.

دوربین های باکس (Box Camera): دوربین های باکس دوربین های با کیفیت تصویر متوسط به بالا هستند. این دوربین ها عموما فاقد لنز هستند و باید با توجه به کاربرد دوربین لنز مناسبی را برای آن انتخاب کنید. دوربین های باکس برای نصب داخلی طراحی شده اند اما در صورت نیاز به نصب خارجی می توانید با نصب یک قاب (کاور) فلزی یا کامپوزیتی و قرار دادن دوربین در آن از این دوربین ها در مکان های مختلف استفاده کنید.

برای استفاده از این دوربین های به صورت دید در شب باید از لامپ های اینفرارد جداگانه استفاده کنید. قبلا در مورد حداقل نور مورد نیاز برای تشکیل تصاویر صحبت کرده بودیم. باید بدانید که حداقل نور مورد نیاز برای دوربین های باکس به نسبت کمتر از بقیه دوربین هاست از این جهت این دوربین ها دید بهتری را در شب بریا شما ایجاد خواهند کرد.

دوربین های بولت (Bullet Camera): دوربین های بولت دوربین هایی هستند که با هدف استفاده در مکان های غیر مسقف طراحی شده اند. این دوربین های در دو نوع با لنز ثابت و با لنز وریفوکال ساخته می شوند اما امکان نصب لنز خارجی ندارند. در موقع خرید چنین دوربین هایی باید حتما به اندازه لنز دوربین توجه کنید.

در صورتی که نیاز به گرفتن یک تصویر از فاصله زیاد دارد از لنزی با فاصله کانونی بالا استفاده کنید تا تصویر دوربین برای گرفتن محیط اطراف به هدر نرود.

دوربین های بولت معمولا با یک قاب فلزی ساخته می شوند و قاب آنها طوری است که امکان ورود باران به داخل قاب یا خیس شدن شیشه دوربین را به حداقل برساند. در صورت نیاز امکان باز کردن سایه بان دوربین نیز وجود دارد.

توجه داشته باشید که برای نصب این دوربین های باید از یک پایه مناسب استفاده کنید. معمولا دوربین به همراه یک پایه چندکاره عرضه می شود.

دوربین های مینیاتوری (Miniature Camera): دوربین های مینیاتوری با هدف ایجاد امکان نظارت غیر محسوس طراحی شده اند. استفاده از این دوربین ها به صورتی که امکان دیدن وجود داشته باشد در واقع فلسفه وجودی این دوربین های را از بین می برد. در صورتی که می خواهید از یک دوربین ارزان برای نظارت محسوس استفاده کنید بهتر است به جای دوربین مینیاتوری از دروبین های دام استفاده کنید.

کیفیت تصویر این دوربین ها عموما ضعیف تا متوسط است. این دوربین ها عموما دارای یک لنز فیکس هستند و طوری طراحی شده اند که بتوان آنها را به راحتی در یک محیط کوچک جای داد. این دوربین ها قابلیت دید در شب ندارند گرچه ممکن است با اضافه کردن LEDهای مادون قرمز تصویری با کیفیت پایین به شما بدهند.

دوربین های PTZ: دوربین های PTZ دارای امکان کنترل کامل از راه دور هستند. این کنترل شامل میزان زوم و زاویه دید دوربین خواهد شد. فوکوس این دوربین ها به صورت اتوماتیک پس از حرکت تنظیم می شود. میزان زوم و زاویه حرکت این دوربین ها برای مدل های مختلف و با توجه به کاربردهای مختلف متفاوت است.

توجه داشته باشید که دوربین های PTZ با قابلیت زوم زیاد (بالای 20X) معمولا برای استفاده در مکان های بزرگ مثل سوله ها ساخته شده اند. استفاده از یک دوربین با قابلیت زوم در یک اتاق کوچک در واقع چیزی جز هدر دادن پول نیست. قیمت دوربین های PTZ استفاده از آنها را تا حد زیادی محدود کرده است.

یکی از خصوصیات دیگر این دوربین ها امکان تعریف کردن پری ست (Preset) برای دوربین است. پری ست در واقع نقاطی هستند که دیدن انها برای شما دارای اهمیت است. برای مثال در یک کارگاه شما می توانید زاویه دید دوربین را برای دید هر میز کار به صورت یک پری ست تعریف کرده و سپس تنها با وارد کردن عدد پری ست دوربین به طور خودکار میز کار مربوطه را نشان خواهد داد.

دوربین های اری (Array Camera): این دروبین های به صورت تخصصی با هدف دیدن با یک زاویه محدود طراحی شده اند. فاصله کانونی این دوربین های معمولا بالای 8 میلیمتر است و در وصورت دید در شب بودن LEDهای دید در شب آنها طوری طراحی شده اند که اشعه مادون قرمز را به صورت یک طیف فشرده تنها در جهت دید دوربین منتشر کنند.

در صورت نیاز به استفاده از دوربین در یک مکان دور و زاویه دید محدود می توانید از این دوربین ها استفاده کنید.

 

 

 

جهت سفارش و نصب دوربین مدار بسته در شیراز،  نصب اعلام سرقت در شیراز ، نصب اعلام حریق در شیراز و شهرستانها و همچنین مشاوره  میتوانید با شماره  09171159489  و یا از طریق لینک زیر درخواست خود را ارسال نمایید .      ارسال درخواست 

 

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب