•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

استفاده از دوربین مداربسته می‌تواند با اهداف کاملا متفاوتی صورت گیرد. این کاربردهای با توجه به نیاز مشتری و شرایط محل متفاوت خواهند بود. با این حال نصب بیشتر سیستم‌های مداربسته با یک یا هر دو هدف زیر صورت می‌گیرد:

 

 [space height="9px"]

جهت سفارش و نصب دوربین مدار بسته در شیراز،  نصب اعلام سرقت در شیراز ، نصب اعلام حریق در شیراز و شهرستانها و همچنین مشاوره  میتوانید با شماره  09171159489  و یا از طریق لینک زیر درخواست خود را ارسال نمایید .      ارسال درخواست 

کاربردهای نظارتی: تحقیقات متفاوت و متعددی در رابطه با افزایش بهره‌وری کارکنان در محیط‌های مجهز به دوربین مداربسته انجام شده است. تحقیقات نشان می دهند که بیشترین افزایش بهره‌وری در محیط‌های با کارهای روتین (خط‌های تولید، محیط‌های بسته‌بندی، پاسخگویی به تلفن و ...) ایجاد می‌شود. استفاده از دوربین مداربسته با اهداف نظارتی می‌تواند بخش زیادی از زمان مربوط به سرکشی به نیروی انسانی را کاهش دهد و البته باعث افزایش کیفیت کاری شود.

کاربردهای امنیتی: صرف استفاده از دوربین مداربسته و اطلاع رسانی آن نقش جدی در پیشگیری از بروز جرائم دارد. در کنار آن سیستم مداربسته می‌تواند به شناسایی مجرمان پس از ارتکاب جرم بیانجامد. با توجه به آمار و ارقام به دست آمده استفاده از دوربین‌های مداربسته در فروشگاه‌ها تا 50 درصد احتمال سرقت در فروشگاه را کاهش داده است که گذشته از کاهش خسارت‌های ناشی از سرقت می‌تواند به کاهش نیروی انسانی مورد نیاز بیانجامد.

تجهیزات مورد نیاز برای نصب یک سیستم مداربسته:

دوربین مداربسته: وظیفه دریافت تصویر را بر عهده دارد.

دستگاه DVR: وظیفه دریافت، ضبط و پخش تصاویر را بر عهده دارد.

هارد دستگاه: دستگاه DVR به خودی خود فاقد هارد برای ضبط است. باید با توجه به نیاز خود هارد مناسبی برای دستگاه انتخاب کنید.

نمایشگر (مانیتور): وظیفه نمایش تصاویر را بر عهده دارد.

آداپتور: تغذیه دوربین‌ها باید از طریق آداپتور صورت گیرد.

کابل RG59: از این کابل برای انتقال تصاویر از دروبین به دستگاه DVR استفاده می شود.

کابل برق: تامین برق دوربین‌ها از طریق این کابل‌ها صورت می‌گیرد.

تجهیزات جانبی: با توجه به شرایط نصب دوربین‌ها نیاز به تجهیزات جانبی متفاوتی مثل داکت، لوله فلکسی، انواع بست و ... می‌باشد.

طریقه انتخاب دوربین مناسب     

احتمال با دیدن کاتالوگ‌های متفاوت از دروبین‌های مداربسته به مشکل بودن انتخاب دروبین مناسب پی برده‌اید. باید بدانید داشتن کمی اطلاعات در این زمینه می‌تواند به شما در انتخاب دوربین کمک کند.

کیفیت دوربین مداربسته

کیفیت دوربین‌های مداربسته را با واحد تیوی لاین مشخص می کنند. این واحد به علت آنالوگ بدون سیستم مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که احتمالا تصوری از این واحد کیفیت ندارید در جدول زیر سعی شده تا توضیحاتی برای آشنایی شما در این رابطه داده شود.

کیفیت تصویر

کاربرد

تفکیک پذیری تصویر

نسبتا مناسب

نظارت عمومی، شناسایی در فاصله نزدیک

400TVL

خوب

نظارت تخصصی، شناسایی

500TVL

خیلی خوب

نظارت تخصصی، تشخیص جزئیات

600TVL

عالی

کاربردهای خاص

700TVL

 

استفاده از دوربین با کیفیت مناسب برای کاربرد شما می‌تواند نقش خیلی موثری در کاهش هزینه‌های نصب دوربین داشته باشد.

لنز دوربین

تعیین لنز دوربین مداربسته از بخش‌های تخصصی‌تره انتخاب دوربین مداربسته است. لنز دوربین در واقع زاویه دید دوربین را مشخص می‌کند. لنزهای دوربین‌های مداربسته به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

لنز فیکس (بدون تغییر): لنزهای فیکس لنزهایی هستند که به طور مشخص با یک مقدار فاصله کانونی ثابت ساخته می‌شوند. رایج‌ترین فاصله کانونی لنزهای فیکس 3.6 میلیمتر است که زاویه دید تقریبی 70 درجه به شما خواهد داد. به طور کلی هرقدر فاصله کانونی دوربین کمتر باشد زاویه دید آن بیشتر خواهد بود.

لنز وریفوکال (قابل تغییر): لنزهای وریفوکال لنزهایی هستند که فاصله کانونی آنها قابل تغییر است. از این طریق کاربر می‌تواند پس از نصب دوربین با توجه به تصویر دوربین اقدام به تنظیم زاویه دید دوربین کند. باید توجه داشته باشید که انتخاب لنز وریفوکال می‌تواند هزینه‌های شما را تا حدی افزایش دهد.

افزایش کیفیت تصویر دوربین‌ها

می‌توانید با به کارگیری روش‌های ساده کیفیت تصویر دوربین‌ها را تا حدی افزایش دهید. یکی از عوامل مهم کیفیت تصویر دوربین‌ها نور مناسب است. سعی کنید حتما نور مناسب را در محل نصب دوربین‌ها تامین کنید. پایین بودن نور می‌تواند موجب بالا رفتن نویز تصویر شود.

نکته بعدی در تامین نور محل نصب دوربین جلوگیری از قرار گرفتن منابع مستقیم نور در تصویر دوربین است. برای مثال باید سعی کنید که دوربین‌ها تا جای ممکن طوری نصب شود که پشت به پنجره‌های نور گیر باشند یا روشنایی‌های شدید در تصویر آنها قرار نگیرند.

روش ساده بعدی برای بالا نگه داشتن کیفیت دوربین‌ها اطمینان از تمیز بودن شیشه و لنز دوربین است. بهتر است هر چند ماه یک بار شیشه دوربین‌ها را تمیز کنید تا از کاهش کیفی دوربین‌ها به علت وجود گرد و غبار جلوگیری شود.

دستگاه DVR

دستگاه DVR وظیفه دریافت تصاویر از دوربین‌ها را بر عهده دارد. انتخاب دستگاه DVR‌ معمولا با توجه به تعداد کانال‌های انها صورت می گیرد. تعداد کانال‌‌های رایج برای دستگاه DVR 4،8،16،32 و ... هستند. در زمان انتخاب دستگاه DVR باید حتما امکان افزایش دوربین‌ها در آینده را مد نظر قراردهیم تا در صورت افزایش دوربین‌ها نیاز به تعویض دستگاه DVR نباشد.

چه اطلاعاتی را باید به کارشناس شرکت بدهم؟

دادن اطلاعات مناسب به کارشناس بازرسی از محل می‌تواند نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری سیستم مداربسته شما داشته باشد.

1)      محل نصب دستگاه DVR: دستگاه DVR قلب سیستم مداربسته است. برای نصب این دستگاه باید حتما مکانی امن و تا حد امکان دور از دسترس انتخاب شود. توجه داشته باشید که محل نصب DVR‌ معمولا محل بازبینی دوربین‌ها هم هست. همچنین این محل باید طوری انتخاب شود که کابل کشی‌ها تا جای ممکن کمتر شوند.

2)      محل و تعداد دوربین‌ها: احتمالا قبل از بازدید کارشناس شما یک برآورد از تعداد و محل دوربین‌های مورد نیاز خود دارید. رساندن این اطلاعات به کارشناس از این جهت لازم است که مطمئنا شما نیازهای خود را از نصب دوربین بهتر از هر کسی می‌دانید.

3)      کیفیت مورد نیاز دوربین‌ها: همانطور که گفته شد افزایش کیفیت دوربین‌ها به معنی افزایش هزینه‌ها شما خواهد بود. باید کیفیت دوربین‌ها را طوری انتخاب کنید که دقیقا نیازهای‌ شما را از نصب دوربین براورده کند.

4)      نحوه کابل کشی: در صورتیکه نوع کابل کشی و محل کابل کشی خاصی مد نظر شماست باید حتما این موضوع را به اطلاع کارشناس شرکت برسانیم.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی