•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

روش های نگهداری از پرینتر

روش های نگهداری از پرینتر

نحوه درست نگهداری از پرینتر ها دارای نکات ساده ای می باشد که در این مطلب به برخی از آنها پرداخته شده است. علاوه بر این روش های نگهداری از کارتریج نیز در این مطلب گفته شده است. امروزه در همه اداره ها و تاحدودی در همه خانه ها حداقل یک دستگاه پرینتر وجود دارد. یکی از عواملی که بیشتر کاربران پرینتر نسبت به آن سهل انگار هستند و به آن اهمیت چندانی نمی دهند این است که دستگاه پرینتر نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. در واقع نگهداری از انواع پرینتر لیزری و جوهر افشان و به طور کلی ماشین های اداری به نحوی است که اگر به درستی انجام نشود، روند فرسایشی آنها سرعت خواهد گرفت و سریع تر از کار افتاده خواهند شد. این در حالی می باشد که با رعایت اصول نگهداری درست از پرینتر و عمل به یک سری ترفند ساده، می توان به بهترین شکل از پرینتر استفاده نمود و عمر آن را افزایش داد.

مرکز تخصصی تعمیرات انواع مختلف پرینترها شیراز

 

تمیز نگه داشتن هد پرینتر

در صورتی که به مراتب با پرینتر سر و کار داشته باشید، حتما ان نکته را می دانید که هد چاپگر، از مهم ‌ترین قسمت‌های یک پرینتر می باشد. در واقع هد چاپگر بخشی از پرینتر است که به نوشتن، پاشیدن یا قرار دادن جوهر روی کاغذ کمک می کند .

با توجه به اینکه هد پرینتر یکی از اجزای اصلی چاپگر می باشد، باید از ایمنی و کارایی آن مطمعن بود و برای این کار باید در مدت زمان های مشخص، نسبت به تیز کردن هد پرینتر پرداخت. البته پرینترهای جوهر افشان با هر دفعه روشن شدن، ابتدا هد را به طور خودکار تمیز می کنند ولی این به تنهایی کافی نمی باشد و بسته به نوع پرینتر لازم است بصورت دوره ای اقدام به تمیز نمودن هد کرد.

 

خرید کارتریج باکیفیت

شارژکردن کارتریج هزینه زیادی در بر دارد؛ به همین دلیل ممکن است در زمان خریدکارتریج وسوسه شوید و تصمیم بگیرید کارتریجی ارزان و یا کارتریجی بدون مارک را از مکان های نامتعبر خریداری کنید. در زمان خرید همیشه به کیفیت جوهر یاکارتریج دقت بنمایید. پرداخت هزینه بیشتر برای کارتریج های برند و با کیفیت ارزش دارد زیرا به عمر و کارایی طولانی تر پرینتر شما کمک شایانی خواهد کرد. شارژ کارتریج انواع پرینتر

کارتریج‌هایی که کیفیت پایینی دارند به سیستم پرینتر فشار وارد می‌کنند. استفاده از جوهرافشان‌هایی که کیفیت مناسبی ندارند در نهایت باعث چاپ ضعیف و بی‌کیفیت می‌شوند . به صورت خلاصه استفاده از کارتریج های ارزان و بی کیفیت باعث چاپی بسیار بی کیفیت و کم رنگ خواهد شد. پس در خریداری کارتریج با کیفیت هرگز مردد نشوید.

 

استفاده از جوهر پرینتر در پرینتر های جوهر افشان

از مهم‌ترین نکات نگهداری از پرینترها این است که نباید پرینتر های جوهر افشان را برای مدت زیادی بدون استفاده نگه داشت. اگر نمی خواهید از پرینتر جوهر افشان خود برای مدت طولانی استفاده کنید، هر هفته حداقل یک بار از پرینتر استفاده کنید تا جوهر این دستگاه خشک نشود.هنگامی که جوهر کارتریج پرینتر به اتمام رسید به سرعت اقدام به شارژ آن کنید تا از به وجود آمدن مشکل برای کارتریج جلوگیری نموده باشید.

 

 

تعمیرات و شارژ انواع پرینتر در شیراز 

آدرس تعمیر پرینتر در شیراز : ملاصدرا - کوچه 7 - ساختمان صبا - طبقه 2 - واحد 5 - گروه مهندسی فارا

 

 

خاموش کردن دستگاه درصورت عدم استفاده

اگر نمی خواهید از پرینتر به مدت نسبتا طولانی استفاده کنید حتما آن را خاموش کنید. زمانی که پرینتر در حال کار است، مقدار زیادی گرما تولید می کند. هدر چاپ می تواند کارتریج را در زمانی که فعال است، خشک بنماید و این امر ممکن است باعث شکستن هدر شود. روشن ماندن پرینتر به مدت زیاد و بدون استفاده می تواند باعث ساییدگی و پاره شدن قطعات دیگر شود. پس بهتر است هنگام بلااستفاده بودن پرینتر، دستگاه را خاموش نمایید. این موضوع هم در نگهداری از پرینتر های لیزری و هم پرینتر های جوهرافشان اهمیت زیادی دارد.

 

استفاده از کاغذ مناسب در پرینتر

Ø       به این نکته دقت کنید که از کاغذهای منگه دار و یا چسب دار در پرینتر استفاده ننمایید.

Ø       پهنای سینی كاغذ را به گونه ای تنظیم كنید كه با لبه كاغذ مماس بوده و حداكثر نیم میلیمتر از سمت چپ و راست با كاغذ فاصله داشته باشد.این نکته یکی از مهم ترین نکات در نگهداری از پرینتر بوده و باید مورد توجه باشد.

Ø   درصورتی که از كاغذ گلاسه برای چاپ استفاده می‏ كنید، بهتر است از مدل های مخصوص دستگاه خود استفاده کنید. بیشتر كاغذ گلاسه‏ های موجود در بازار مخصوص پرینتر های جوهر افشان می باشد و استفاده از این نوع كاغذها در مدل لیزری می تواند باعث شل شدن كاغذ در اثر گرمای فیوزر شود که در نتیجه، کاغذ در دستگاه گیر خواهد کرد و نیاز به تعمیرات تخصصی پرینتر پیدا خواهد کرد.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب