•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

سرویس و نگهداری از لپ تاپ

روشهای نگهداری از لپ تاپ

لپ تاپ ها یا همان نوت بوک ها، دستگاههای الکترونیکی حساسی هستند که در اثر کم دقتی یا بی توجهی ممکن است به مشکل بر بخورند و دست شما را در پوست گردو بگذارند. دلیل این حساسیت نیز آنبرد بودن قطعات لپ تاپ (به جز هارد و در برخی موارد رم) است.

گذاشتن لپ تاپ روی پا یا اتصال دائمی لپ تاپ به برق باعث می‌شود رایانه شما بیشتر در معرض خرابی قرار گیرد. کاربرانی که به این نحو با لپ تاپ کار می‌کنند بیشتر در معرض خرابی رایانه خود هستند. این مشکلات را متخصصان با عناوین مختلفی یاد می‌کنند ازجمله خطای پیک‌نیک. کارشناسان حوزه پشتیبانی این خطا را دلیل عمده نیمی از تعمیرات و مراجعه به مراکز پشتیبانی می‌دانند.

 

تعمیرات لپ تاپ شیراز

 

آدرس : شیراز - ملاصدرا - کوچه 7 - ساختمان صبا - طبقه 2 - واحد 5 - گروه مهندسی فارا تعمیرات لپ تاپ در شیراز

 

 

کار های روزمره ای که منجر به خرابی قسمت های مختلف لپ تاپ می شود

·         قرار دادن لپ تاپ بر روی پا

گذاشتن لپ تاپ روی پا یا اتصال دائمی لپ تاپ به برق باعث می‌شود رایانه شما بیشتر در معرض خرابی قرار گیرد. کاربرانی که به این نحو با لپ تاپ کار می‌کنند بیشتر در معرض خرابی رایانه خود هستند. این مشکلات را متخصصان با عناوین مختلفی یاد می‌کنند ازجمله خطای پیک‌نیک. کارشناسان حوزه پشتیبانی این خطا را دلیل عمده نیمی از تعمیرات و مراجعه به مراکز پشتیبانی می‌دانند.

·         حرکت دادن لپ تاپ در حین کار

یکی از کارهای روزمره ای که ممکن است باعث خرابی کامپیوتر شما شود حرکت دادن لپ تاپ موقع استفاده از آن است. با حرکت دادن سیستم ممکن است هد هارد که دائماً برای نوشتن و خواندن روی سطح حساس و شکننده هارد درحرکت است یک‌لحظه با هارد برخورد داشته باشد و باعث خرابی دائمی شود. در فناوری جدید لپ ‌تاپ‌ها بسیاری از این لپ تاپ‌ها دارای حسگر های ژیروسکوپ هستند که در صورت حرکت لپ تاپ‌، هارددیسک خاموش می شود. ولی ازآنجایی‌که دستور خاموش کردن هارد اندکی به طول می انجامد، مجدداً احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد.

·         پیچیده شدن کابل ها در یکدیگر

به نظر می‌رسد کابل‌ها بی‌آزار هستند و مشکلی به وجود نمی آورند. ازآنجایی‌که کابل‌ها و شارژرها از قطعات مهم و اساسی هر سیستم به حساب می آید، اکثر اتفاقات مربوط به شارژر از قطعی یا خرابی کابل‌ها منجر می‌شود.

·         نزدیکی خوراکی یا نوشیدنی به اپ تاپ

هیچ‌وقت با گذاشتن لیوان نوشیدنی‌ها کنار لپ‌تاپ‌تان ریسک نکنید. یک لحظه بی دقتی، یک حرکت کوچک یا یک حواس پرتی ساده کافی است تا نوشیدنی روی لپ‌تاپ بریزد. در بهترین حالت حالت باید برای تعمیر هزینه‌ی زیادی بپردازید. در غیر این صورت باید با لپ‌تاپ خداحافظی کرده و با هزینه‌ی خیلی بیشتر، یک لپ تاپ جایگزین تهیه کنید.علاوه‌بر نوشیدنی‌ها، از خوردن غذا و خوراکی پشت میز کار و روی لپ‌تاپ‌تان بپرهیزید. تکه‌های کوچک غذا یا خوراکی می‌توانند به‌راحتی وارد صفحه کلید شوند و ممکن است به مرور زمان کلیدها را از کار بیندازند یا کند کنند.

·         قرار دادن اشیا سنگین بر روی لپ تاپ

اشتباهی که خیلی از افراد مخصوصا دانشجوها و دانش آموزان انجام می‌دهند، قرار دادن کتاب و جزوه‌هایشان روی لپ‌تاپ است. مهم نیست چقدر وزن این کتاب‌ها کم باشد؛ مهم این است که هر وزنی، هر چند خیلی کم، با قرار گرفتن روی لپ‌تاپ به آن آسیب می‌زند.

·         استفاده از وسایل نامناسب جهت پاک کردن نمایشگر

نکته بسیار مهم که منجر به صدمه دیدن صفحهمانیتورلپ‌تاپ می شود تمیز کردن و یا لکه‌زدایی نمایشگر با استفاده از مایعاتی از جمله الکل، استون، ادکلن و … می باشد. همچنین برای تمیز کردن آن باید از پارچه ای نرم و خشک استفاده نمود و آنرا به آرامی روی صفحه کشید.

 

سرویس های دوره ای در نگهداری لپ تاپ بسیار موثر می باشد .

 

دلیل خرابی بخش های مختلف لپ تاپ

Ø       مادربرد (Motherboard) : حساس به نوسانات برق

Ø       پردازنده اصلی (CPU) : حساس به گرمای بیش از حد

Ø       کارت گرافیک (VGA) : بسیار حساس به گرما

Ø       هارد دیسک (Hard Disk Drive) : حساس به کتان و ضربه در زمان روشن بودن دستگاه، که حتی ممکن است تا ۸۰ درصد آسیب به اطلاعات وارد نماید.

Ø       رم (RAM) : حساس به محاسبات سنگین و ویروس

Ø       نمایشگر (Display) : حساس به گرد و غبار و ضربه و اصابت اشیای نوک تیز

Ø       مودم (Modem) : اتصال اشتباه به پریز برق

Ø       پورت ها (Ports) : بسیار حساس به گرد و غبار

Ø       کیبورد (Keyboard) : حساس به مایعات و فشار سنگین

Ø       تاچ پد (Touchpad) : حساس به مایعات یا فشار سنگین

Ø       بلندگوها (Speakers) : حساس به مایعات و ضربه

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی