•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

چیپست و تعمیرات چیپ گرافیک

جالب است که بدانید یکی از مهمترین فاکتورهایی که حین خرید پردازنده یا مادربورد باید در نظر بگیرید چیپست است .

چیپست چیست ؟

کلمه چیپست به انگلیسی Chipset برگرفته از عبارت Set Of Chips هست که به معنی یک سری چیپ Chip می باشد . به زبان ساده در حدود ۲۰ سال پیش برای ساخت مادربورد از ۲۰ عدد چیپ کوچک و بزرگ استفاده می شد . به این علت سعی کردند ۵ عدد چیپ را داخل یک پکیج به نام  چیپست Chipset قرار دهند .

چیپست , چیپست شیراز , خرید چیپست شیراز , تعمیر چیپست شیراز , تعویض چیپست شیراز

اتفاقاتی که شما روی نمایشگر خودتان میبینید حاصل دسترنج  تعداد زیادی قطعه الکترونیکی و محاسباتی که سیستم عامل انجام می دهد است . این چیپ ست ها برای هماهنگی انتقال و پردازش اطلاعات با CPU طراحی شده اند . هر کدام یک بخشی از مادربورد را کنترل می کنند و اطلاعات را به پردازنده مرکزی می فرستند تا CPU درست کار کند. 

چیپست , چیپست شیراز , خرید چیپست شیراز , تعمیر چیپست شیراز , تعویض چیپست شیراز

چیپست پل شمالی و پل جنوبی چیست ؟

برای مدیریت تمام اتفاقات موجود در کامپیوتر از یک پردازنده مرکزی به همراه ۲ تا چیپست بزرگ به نام های چیپست پل شمالی North Bridge و چیپست پل جنوبی South Bridge استفاده میشد . پل شمالی مستقیما به CPU متصل بود و وظیفه هماهنگی بین حافظه رم RAM و CPU و همچنین ارتباط بین پردازنده و کارت گرافیک را بر عهده داشت ، در واقع کنترل کننده حافظه درون پل شمالی بود . پل جنوبی هم وظیفه ارتباط بین پورت های ورودی و خروجی مثل پورت USB و پورت های موس و کیبورد و … به علاوه حافظه فلش ( بایوس ) را به عهده داشت.
چیپست , چیپست شیراز , خرید چیپست شیراز , تعمیر چیپست شیراز , تعویض چیپست شیراز دیاگرام مادربورد – چیپست های پل شمالی و جنوبی

بعدها متوجه شدند که وجود چیپ ست پل شمالی به صورت جداگونه خیلی ضروری نیست و فقط جلوی سرعت پردازش CPU را میگیرد ، تولید کننده ها چیپست پل شمالی را داخل خود محفظه CPU جاساز کردند و الان دیگر مادربوردهای جدید چیپست پل شمالی ندارند.

پل های ارتباطی با ما

 راههای متفاوت برای تماس با ما :

شماره تماس : 0081 946 0936 - 07132344147 - 09171159489
ارسال تیکت از طریق منوی پشتیبانی 

هدف ما جلب رضایت شماست.

نماد اعتماد الکترونیکی