•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

سامسونگ در سال 2019 تولید تراشه سری A را بر عهده خواهد داشت

سامسونگ در سال 2019 تولید تراشه سری A را بر عهده خواهد داشت

اپل پیش از این تولید تراشه‌های سری A را به دو کمپانی سامسونگ و TSMC می‌سپرد تا اینکه کمپانی تایوانی موفق شد نظر اپل را برای تولید انحصاری این تراشه‌ها برای آیفون ۷ جلب کند. کمپانی TSMC امسال نیز اپل را مجاب کرد تا به تنهایی به تولید تراشه‌های مورد نیاز آیفون ۸ بپردازد، حال آنکه به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۸ میلادی دوباره سامسونگ در کنار تایوانی‌ها به تولید پردازنده‌های مورد نیاز اپل از سری A خواهد پرداخت.

براساس گزارش Korea Herald سامسونگ اخیرا سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را برای ایجاد زیرساخت‌های تولید تراشه‌های مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری انجام داده است. TSMC در سال‌های اخیر موفق شده است تا در زمینه‌ی تولید تراشه‌ها با لیتوگرافی پایین‌تر از سامسونگ پیشی بگیرد و همین امر برگ برنده‌ی این کمپانی در تولید تراشه‌های دو نسل از آیفون‌های اپل است. TSMC به‌تنهایی نیاز اپل به تراشه‌های آیفون ۷ و آیفون ۸ را تامین خواهد کرد. یکی دیگر از دلایلی که باعث شد تا اپل به سراغ TSMC برود، مصرف بالاتر تراشه‌های A9 مورد استفاده در آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس بود که سامسونگ ‌آن‌ها را تولید کرده بود. براساس اطلاعات ارائه شده مصرف انرژی تراشه‌های A9 تولید شده توسط سامسونگ در مقایسه با TSMC انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

گزارش منتشر شده همکاری سامسونگ و اپل برای تامین نیاز اپل به پنل‌های اولد در آیفون ۸ را در توافق جدید دو کمپانی برای تولید تراشه تاثیرگذار شمرده است. وجود سامسونگ می‌تواند قدرت چانه‌زنی اپل در برابر TSMC را نیز بیش از پیش افزایش دهد.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب