•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

لو رفتن بنچمارک پردازنده تریدپر AMD

لو رفتن بنچمارک پردازنده تریدپر AMD

اینتل و ای‌ام‌دی، هر دو طی چند ماه گذشته نسل جدید پردازنده‌های میان‌رده‌ی دسکتاپ خود را با به‌روزرسانی‌های چشمگیر معرفی کرده‌اند. علاوه بر پردازنده‌های میان‌رده، اینتل با Core i9 و ای‌ام‌دی با تردریپر، پلتفرم «دسکتاپ بالارده»(HEDT) خود را نیز به‌روزرسانی کرده‌اند. ای‌ام‌دی برای توسعه‌ی تردریپر از معماری موفق Zen پردازنده‌های رایزن خود استفاده کرده است و قرار است این غول ۱۶ هسته‌ای خود را تابستان سال جاری به بازار عرضه کند.

تردریپر اولین پردازنده‌ی دسکتاپ با تعداد هسته‌ی زیاد است که ‌ای‌ام‌دی روی فریم‌ورک اخیر خود با نام CCX (که خود توسط رایزن دسکتاپ ایجاد شده است) ساخته است. در عکس زیر نتایج بنچمارک تردریپر توسط نرم‌افزار گیک‌بنچ 4.1.0 روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ (۶۴ بیتی) را مشاهده می کنید.

کارایی چندهسته‌ای تردریپر مأیوس‌کننده است

در گیک‌بنچ 4.1.0 پردازنده‌ی 1950X امتیاز ۴۲۱۶ را در حالت تک‌ هسته‌ای و ۲۴۷۲۳ را در حالت چند هسته‌ای به دست آورده است. فرکانس پردازنده روی ۳.۳۹ گیگاهرتز و فرکانس بوست نامعلوم تنظیم شده که نتایج تک‌هسته‌ای خوبی ثبت کرده است. نتایج بر اساس مادربورد ازراک X399 Professional Gaming و رم DDR4 با مدل نامعلومی به دست آمده است. شایان ذکر است که احتمالا مقدار کش L3 به‌درستی ثبت نشده؛ زیرا مقدار آن بسیار زیاد است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت نتایج تک ترد پردازنده‌ی ۱۹۵۰X چندان شگفت‌انگیز نیست و مشابه برادر کوچک‌تر خود یعنی رایزن معمولی است. شگفتی واقعی در امتیازات مربوط به عملکرد چندهسته‌ای است که تفاوتی با رایزن ۸ هسته‌ای و ۱۶ ترد ندارد. این مشکل می‌تواند به دلیل مسائل بهینه‌سازی در سطوح مختلف مانند کش، رم، مادربورد و... باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که حالت SMT فعال نشده باشد.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب