•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

کامیپوترها چگونه از طریق اینترنت به صورت آنلاین ویروسی میشوند چگونه سیستم خود را امن کنیم آیا حتما باید آنتی ویروس نصب کنیم

کامیپوترها چگونه از طریق اینترنت به صورت آنلاین ویروسی میشوند چگونه سیستم خود را امن کنیم آیا حتما باید آنتی ویروس نصب کنیم.

یکی از اشتباهات قابل اجتناب که همه در حال عمل به آن هستند, عدم حفاظت کامپیوترها در برابر ویروس است نداشتن نرم افزار آنتی ویروس از شایع ترین راه های آلودگی به ویروس است یک رایانه بدون محافظ در برابر ویروس مانند یک ماشین بدون کمربند ایمنی است.

نداشتن آنتی ویروس، تعلل در به روزرسانی نرم افزارها، باز کردن فایل های پیوست شده به ایمیل و دانلود نرم افزارهای غیرقانونی از راه هایی است که می تواند به سادگی به آلوده شدن سیستم شما به انواع ویروس و بدافزار منجر شود و مقابله با این روش ها نیز با رعایت نکات امنیتی به سادگی قابل کنترل است.

به گزارش ایسنا، در طول سه سال گذشته بیش از ۱۶میلیون خانوار از داشتن مشکلات جدی در مورد ویروس های رایانه ای گزارش داده اند. با دانستن اینکه تماشای چیزی در حالت آنلاین در واقع راهی برای حرکت به سمت هکرها به شمار می رود، می توان در برابر خطرات مختلف مثل خراب شدن رایانه (یا بدتر از آن) مواردی را رعایت کرد. به همین خاطر در وب سایت فتا، تعدادی از تله های ساده که اغلب منجر به آلوده شدن دیسک سخت می شود، آمده است.

یکی از اشتباهات قابل اجتناب که همه در حال عمل به آن هستند، عدم حفاظت کامپیوترها در برابر ویروس است. نداشتن نرم افزار آنتی ویروس از شایع ترین راه های آلودگی به ویروس است. یک رایانه بدون محافظ در برابر ویروس مانند یک ماشین بدون کمربند ایمنی است.

یکی دیگر از اشتباهات رایج بسیاری از مردم، غفلت در به روزرسانی های اساسی است. عدم نصب به روزرسانی قطعی نیز می تواند منجر به آلودگی به ویروس های آنلاین شود؛ به روز نگه داشتن سیستم تان می تواند با تغییرات ساده در تنظیمات انجام بگیرد و در این حالت دیگر نیاز به فکر کردن دوباره درباره سیستم نیستید. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید، بهتر است همین حالا آن را بدرستی انجام دهید.

باز کردن فایل های پیوست شده به ایمیل، از آدرس هایی که فرستنده آن مشخص نیست، می تواند عواقبی مانند آلودگی به انواع ویروس ها و بدافزارها را در پی داشته باشد. به سختی قابل باور است اما مردم هنوز هم فریب این حقه کلاسیک را می خورند بنابراین هرگز ضمیمه ایمیلی که نام یا آدرس فرستنده آن را نمی شناسید، باز نکنید.

کلیک یک جعبه محاوره ای عجیب بدون خواندن آن حتی برای یک بار، راه را برای آلوده شدن سیستم شما باز می گذارد. هرگز بدون خواندن پیغام روی دکمه «ok» در جعبه محاوره ای کلیک نکنید. اگر یک آگهی اینترنتی می گوید که رایانه شما آلوده است یا اینکه خارج از این صفحه نیاز به یک افزونه دارید، هیچ چیزی را کلیک نکنید؛ این یک تله است.

دانلود نرم افزار به طور غیرقانونی راهی برای هکرها و کلاهبرداران است که دوست دارند برنامه های مخرب را برای سرقت نرم افزار، موسیقی، فایل و فیلم مخفی کنند. هنگام دانلود فایل های رسانه ای از وب سایت ها و نرم افزارهای مورد اعتماد استفاده کنید. همچنین از خودتان بپرسید، «آیا من باید اطلاعات کارت اعتباری خود را به این وب سایت بدهم؟»

هنگام دانلود فایل از درایوهای USB مراقب باشید، بخصوص زمانی که آن را از افرادی که نمی شناسید و مورد اعتماد نیستند، دریافت می کنید. بنابراین همیشه با احتیاط از درایوهای USB استفاده کنید. پورت USB یک راه عالی است که اجازه می دهد یک هکر به رایانه شما حتی بدون نیاز به آنلاین بودن دسترسی داشته باشد.

همچنین ویژگی های ایمنی مهم را خاموش نکنید. سرویس های ایمیل مختلف در پیام دریافتی شما از عکس های مسدودشده جهان به عنوان یک ترفند خوب استفاده می کنند پس اجازه مزاحمت با کلیک کردن روی دکمه «عکس های دانلودی» را ندهید. این کار شما را به روشن کردن ویژگی های دائمی سیستم وادار کرده و در نهایت شما از آن کار پشیمان می شوید.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب