•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

روش برطرف کردن خط و خش صفحه نمایش گوشی

روش برطرف کردن خط و خش صفحه نمایش گوشی

امروزه وجود صفحه نمایش های بزرگ در تلفن های همراه هوشمند, استفاده از این گجت های سودمند را فوق العاده آسان کرده, اما با همه مزیت هایی که این صفحه های نمایش دارند بدون عیب نیستند و آن, این که روی سطح شیشه شان به آسانی خط و خش می افتد و گوشی را از شکل و قیافه می اندازد

خط و خش صفحه های نمایش بدون محافظ، از قدرت دید صحیح کاربر می کاهد و گاهی با ایجاد یک جلوه رنگین کمان مانند دیدن صفحه نمایش را برای کاربران بسیار مشکل می کند و بر وضوح دید شما اثر منفی می گذارد. البته شیشه های مستحکم نشکن و ضد خش گجت های امروزی تا حدی مقاوم هستند اما حتی این شیشه های محافظ نیز نمی توانند به طور کامل صفحه نمایش شما را از خط و خش در امان نگه دارند.

 البته برچسب های پلاستیکی هم در بازار وجود دارد که فروشندگان گجت ها روی صفحه نمایش گوشی های تلفن همراه و تبلت ها می چسبانند و سطح این صفحه های نمایش را از خط و خش محفوظ می دارند، اما خود این برچسب ها نیز که البته چندان هم ارزان نیستند، پس از مدت کوتاهی چنان پر از خط و خش می شوند که گاهی اوقات دیدن صفحه نمایش برای کاربر بسیار مشکل می شود.

 کیس های محافظ خوبی هم برای همه انواع گجت ها در بازار وجود دارد که بخوبی از آنها در مقابل ضربه و شکستگی و خط و خش محافظت می کند، اما اگر به هر حال پیش از خرید برچسب محافظ و کیس حفاظت کننده، صفحه نمایش شما خط و خش برداشته است، می توانید شیشه دستگاه را پولیش کرده و خط و خش هایش را از بین ببرید، اما پیش از شروع باید بدانید که پولیش صفحه نمایش، پوشش های ضد چربی صفحه نمایش که کمک می کند انگشت شما به آسانی روی صفحه نمایش حرکت کند، از بین می برد.

 بنابر این اگر بخشی از سطح صفحه نمایش را که خط افتاده پولیش کنید، امکان دارد مجبور شوید برای یکنواخت شدن کل پوشش محافظ آن را از بین ببرید. پس لطفا به این نکته توجه کنید و پیش از هر اقدامی این موضوع را در نظر داشته باشید.

 اگر نداشتن خط و خش را به داشتن پوشش ضد چربی و اثر انگشت ترجیح می دهید، این کار را انجام بدهید. البته به این نکته توجه داشته باشید که این راهکار برای از بین بردن خط و خش های عمیقی که با لمس توسط انگشتان حس می شوند موثر نیست و اگر شیشه محافظ صفحه نمایش شما ترک برداشته یا خط و خش های بسیار عمیق دارد، ممکن است دستورالعمل های مطلب کارگاه این هفته به اندازه کافی برای صیقلی کردن صفحه نمایش تلفن همراه شما موثر نباشد. البته ما هیچ مسئولیتی درخصوص صدمه های احتمالی که ممکن است توسط شما به گجت وارد شود، نمی پذیریم.

 برای شروع به یک محلول پولیش مناسب نیاز دارید. مطلب ما در مورد صفحه نمایش هایی با پوشش شیشه ای است. (پیش از دست به کار شدن، مشخصات کارخانه ای صفحه نمایش تلفن همراه یا گجت تان را بررسی و اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش آن از جنس پلاستیک نیست، زیرا براثر آغشته شدن به محلول های شیمیایی مانند محلول پولیش کننده، به طور قطع بشدت آسیب می بیند) ما برای این کار یک محلول پولیش کننده قوی مانند اکسید سریوم را توصیه می کنیم که به صورت پودر است و برای مصرف، باید آن را در آب مقطر حل کنید. البته شاید بتوانید محلول آماده آن را نیز از فروشگاه های مواد شیمیایی تهیه کنید. شما به چند تکه پارچه بدون پرز مثل پارچه های جیر تمیزکننده عینک نیاز دارید.

 قدم اول

با استفاده از نوار چسب های کاغذی، اطراف ناحیه ای که قصد پولیش زدن آن را دارید؛ تمام جاهایی از تلفن همراه را که ممکن است محلول از آنجا ها به داخل دستگاه شما نفوذ کند، بخوبی بپوشانید و مراقب ریخته شدن و استفاده بیش از حد محلول باشید. بخصوص برای این که محلول به اطراف دکمه ها، بلندگو، سوکت شارژ، مینی و میکرو یو اس بی، خروجی تصویری تلویزیون یا مینی HDMI، میکروفن و فیش هدست تلفن همراه نفوذ نکند، دقت ویژه ای داشته باشید.

 قدم دوم

یک قطره از محلول پولیش را روی پارچه ریخته، محکم و به صورت دایره وار روی خط و خش مورد نظر بمالید تا محلول روی پارچه خشک شود. با یک تکه پارچه تمیز دیگر محلول پولیش باقیمانده روی شیشه صفحه نمایش را پاک کنید.

 بررسی کنید اثری از خط و خش روی سطح صفحه نمایش گجت تان نمانده باشد. اگر اثری از خراش قبلی باقی بود، این کار را تکرار کنید. گاهی اوقات ممکن است یک ساعت طول بکشد تا بتوانید یک خراش روی صفحه نمایش مثلا آیفون 4S را از بین ببرید. برای خط و خش های بزرگ مراحل یک و دو را دوباره تکرار کنید.

 قدم سوم

وقتی خط و خش کاملا از بین رفت، بقیه قسمت های تلفن همراهتان را مورد توجه قرار دهید. یک پولیش سریع بقیه قسمت های صفحه نمایش کارش را کامل می کند. با این که ممکن است با انجام این کار پوشش ضد اثر انگشت و چربی سطح صفحه نمایش از بین برود، اما می توان این را به داشتن خط و خش روی صفحه نمایش ترجیح داد.

نوار چسب هایی را که قسمت های دیگر صفحه نمایش گوشی را با آنها پوشانده اید از روی صفحه گوشی بردارید، اما به پوشش نوار چسب دکمه ها و درگاه های اتصال دست نزنید. کمی از مایع را به پارچه بدون پرز زده و با همان روش حرکت چرخشی که گفته شد بقیه صفحه نمایش را پولیش بزنید. کار روی این قسمت ها را نیز در چند دقیقه به پایان برسانید و در این مراحل بیشتر روی رفع خط و خش های کوچکی که باقی مانده تمرکز داشته باشید.

 قدم چهارم

یک قطعه پارچه تمیز دیگر بردارید و باقیمانده محلول اکسید سریوم را از روی صفحه نمایش گوشی پاک کنید.

  یک تکه پارچه میکروفایبر مخصوص تمیز کردن LCD / LED را با کمی آب مرطوب کرده و مرحله آخر تمیز کردن صفحه نمایش گوشی را با آن انجام دهید. حال باید صفحه نمایش گوشی شما مثل روز اولی که آن را خریدید، نو و براق به نظر برسد.


پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب

طراحی سایت در شیراز

شرکت پویندگان صنعت فجر
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت شرکت پویندگان صنعت فجر   ...
ادامه مطلب
موسسه خیریه ناجیان ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت موسسه خیریه ناجیان ماندگار ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت بسته ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت فروش بسته های آموزشی حرف ...
ادامه مطلب
طراحی سایت شرکت ابنیه ...
طراحی وب سایت شیراز | شرکت ابنیه پردازان شیراز   تولید ...
ادامه مطلب
طراحی سایت شرکت تبرید ...
طراحی وب سایت در شیراز | طراحی سایت شرکت عرصه گستران تبرید ...
ادامه مطلب
طراحی سایت بازرگانی ...
طراحی سایت شیراز
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت بـازرگـانی عـرشیا   واردات ...
ادامه مطلب
طراحی سایت شرکت شیراز ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت شرکت شیراز آلوئه ورا    ...
ادامه مطلب
طراحی سایت مبلمان مدرن
طراحی وب سایت شیراز| طراحی سایت مبلمان مدرن  تولید کننده ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت فروشگاه ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت فروشگاهی قطعات ایران خودرو ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت فروشگاه ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت فروشگاه شیراز باطری   ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت فروش ...
طراحی وب سایت در شیراز | طراحی سایت فروش و خرید ابزارهای ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت فروشگاهی ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت ارائه پیش فاکتور لوله و ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت، نمایندگی ...
طراحی وب سایت فروشگاه آرام نمایندگی محصولات رنگ مو آلبورا - ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت، بازرگانی ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت  بازرگانی براهیمی و پسران ...
ادامه مطلب
طراحی وب سایت دکوراسیون ...
طراحی وب سایت شیراز | طراحی سایت دکوراسیون پرسیس   طراحی ...
ادامه مطلب