•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

تعمیر پرینتر شیراز

 مشکلات رایج پرینتر و روشهای حل آنها , تعمیر پرینتر شیراز ,تعمیر پرینتر hp شیراز  

 با وجود اینکه پرینترهای Hp، حتی در جاهایی که بسیار از آن استفاده میشود، قالبا قابل اعتماد هستند اما گاه گاه مشکل آفرین می شوند. در اینجا 10 موردی را که در موقع کار کردن با این پرینترها با آن برخورد می کنید مطرح شده و برای تعمیر آنها هم پیشنهاداتی داده شده. 

1. جمع شدن کاغذ:

رایج ترین مشکلی که برای هر نوع پرینتری اتفاق می افتد جمع شدن کاغذ است. جمع شدن کاغذ به دلایل زیادی ممکن است اتفاق بیفتد:  ممکن است پرینتر کثیف باشد، کاغذ نامناسب استفاده شده است ویا حط کش های پرینتر که کاغذ را نگه میدارد خراب شده است. با وجود اینکه تمیز کردن پرینتر و یا استفاده از کاغذ مناسب کار راحتی است اما درست کردن خط کش های پرینتر بسته به اینکه از چه نوع پرینتر Hp استفاده میکنید ممکن است متفاوت باشد و کار تخصصی تری است. در بعضی از پرینتر های Hp برای تعمیر پرینتر نیازی به باز کردن کامل پرینتر ندارید اما در بعضی دیگر از پرینترهای Hp برای تعمیر  خط کش پرینتر باید پرینتر را به طور کامل باز کنید. بدون توجه به دلیلی که جمع شدن کاغذ را ایجاد کرده است بهتر است کاغذ را در جهت قرار دادن کاغذ بیرون بکشید چون بیرون کشیدن مکرر کاغذ از پشت دستگاه می تواند به دستگاه شما صدمه وارد کند.

بعضی پرینترهای Hpخاص بیشتر از دیگر پرینترهای Hpکاغذ جمع می کنند. تجربه نشان داده است پرینترهایی که کاغذ عمودی وارد آن  میشود و غیر عمودی به داخل کشیده می شود کاغذ را بیشتر جمع می کنند. این قسم پرینترها برای جاهایی که استفاده سنگین از آنها میشود مناسب نیستند اما  در بعضی از سازمان ها بدون توجه  به این مشکل استفاده های شخصی از آن می شود. علاوه بر آن بعضی از افراد در استفاده ازخط کش های پرینترهای Hp جدید سری 4000  مشکل دارند که به نظر عجیب می رسد چون پرینترهای قدیمی تر Hp سری 4000 و 5000 به عنوان پرینترهای سرسختی شناخته می شوند که کاغذ را جمع نمی کنند.

2. همه یا بعضی ازقسمت های نوشته شده بر روی کاغذ کم رنگ هستند:

کمرنگ بودن نوشته ها معمولا در نتیجه سه عامل است: تمام شدن تونر، گنجایش پرینت کم تنظیم شده است، چگالی چاپ بسیار پایین تنظیم شده باشد و یا  Economode روشن است .برای دو مورد آخر دکمه ای روی پرینتر است که  تنظیمات را نشان می دهد. اگر Economode روشن باشد و کاربران از اینکه خطوط کمرنگ هستند شکایت دارند آن را خاموش کنید و یا گنجایش پرینت را افزایش دهید. اما اگر تونر کاهش یافته باشد به راحتی می توانید کارتریج را خارج کنید و آن را تکان دهید تا تونر به طور مساوی پخش شود این کار می تواند به طور موقت تا زمانی که بتوانید تونر را عوض کنید مشکل شما را حل کنید.

3. سایه اندازی:

سایه اندازی زمانی اتفاق می افتدکه تصویر به درستی پرینت شده باشد اما یک تصویر روشن تر در کنار تصویر اصلی دیده شود. این میتواند به خاطر مشکل پریز برقی که برای تامین برق دستگاه از آن استفاده می شود ایجاد شده باشد .سوکت پاور را با نصب کردن به پرینترهای دیگر امتحان کنید. سایه اندازی در مواردی که قسمت های مصرف شونده پرینترمانند درام و یا کیت تصویر پرنتر فرسوده شده باشند نیز اتفاق می افتد. همه ی قسمت های مصرف شدنی در پرینتر برای تعداد صفحات معینی  قابل استفاده هستند. به محض اینکه پرینتر به این تعداد خاص مورد استفاده قرار گرفته باشد  موظف هستید تا نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید تا از ایجاد سایه در پرینت ها جلوگیری شود.

4. تونر کثیف شده است و یا روی کاغذ به درستی قرار نمیگیرد:

زمانی که خط ها صاف و موازی هم پرینت نمی شوند ممکن است یکی از موارد زیر اتفاق افتاده باشد: اول اینکه ممکن است Fuserآسیب دیده باشد و یا فرسوده شده باشد. و برای برطرف کردن این مشکل باید Fuser را تعویض کنید. تعمیر Fuser به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود چون این قسمت از پرینتر جز قسمت های مصرف شدنی پرینتر محسوب میشود و تعمیر آن به صرفه نیست. و یا اینکه ممکن است کارتریج تونر آسیب دیده باشد و در موقع استفاده جوهر زیادی از آن خارج شود. در پرینتر های سیاه و سفید  راه حل این مشکل  تعویض کارتریج تونر است. در پرینترهای رنگی تعویض کارتریج به تنهایی می تواند مشکل را حل کند. سوم اینکه ممکن است تونر در پرینتر ریخته شده باشد که در این صورت باید پرینتر را تمیز کنید.

5. پرینتر خطای 50.4 را نشان می دهد:

این خطا در بعضی از پرینتر های  Hp Laser Jet نمایش داده میشود که معمولا نشان دهنده مشکلی است که در تامین کننده برق وجود دارد. اگر پرینتر به Ups  متصل است آن را قطع کنید و یا اینکه آن را مستقیما به پریز برق وصل کنید. پرینترهای لیزری را هرگز نباید به Upsوصل کنید چون Ups می تواند  آسیب ببیند.

6. پیدا نکردن درایور برای سیستم عامل خاص:

زمانیکه که یک سیستم عامل جدید عرضه می شود ، درایور های جدید برای پرینتر نیاز خواهید داشت.همه ی پرینتر ها درایور برای تمام سیستم عامل  ها ندارند. در چنین شرایطی بهترین کار این می باشد که بررسی کرد درایور کدام پرینتر با پرینتر مد نظر برابری می کند. با این شرایط تمام ویژگی های پرینتر در دسترس نخواهد بود و ممکن است فقط کارهای اولیه را بتوانیم با آنها انجام دهیم. برای مثال بیشتر پرینترهای اچ پی با درایور  Hp laserJet II کار خواهند کرد ولی یک سری گزینه های خاص مثل Duplexing کار نخواهد کرد.

7. پرینتر از سینی کاغذ مدنظر پرینت نمی کند:

برای رفع این ارور باید 2 بخش را بررسی کرد. ابتدا از Pc پرینت بگیرید و دوم از خود پرینتر. اگر برنامه روی سینی کاغذ(Paper Tray) اشتباهی تنظیم شده باشد، در قسمت Printer Properties  سینی موردنظر را اننتخاب کنید . در تنظیمات پرینتر مطمئن باشید که اندازه کاغذ درست انتخاب شده باشد و با کاغذ قرارگرفته شده در سینی هم خوانی داشته باشد.

8. پرینتر تمام ورق ها را بجای یک ورق از روی سینی بر میدارد :

Pad ای که وظیفه ی جدا کردن برگه ها از هم را دارد به احتمال زیاد فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. امکان مرطوب بودن کاغذ نیز وجود دارد. مطمئن شوید که کاغذ بدرستی در جای خود قرار گرفته باشد.

 9. Error79:

Error79 می تواند دلیل مشکل با شبکه باشد. برای عیب یابیErrore 79  ابتدا فولدر مربوط به پرینتر در منو اصلی را باز کنید تا مطمئن شوید هیچ پرینتری در صف نباشد. یکی از دیگر دلالیل Error 79  می تواند به خاطر مشکل در یکی از اجزای پرینتر مثل کارت MIO  یا رم باشد. تمام Add-one  ها باید حذف شوند و دوباره آن ها تک تک اضافه کنید تا ببنید کدام قسمت مشکل دارد.

10.  مشکل چاپ بر روی پاکت:

پاکت ها می توانند باعث  بروز مشکل برای پرینترهای لیزری باشد. پاکت هایی انتخاب کنید که وزن و ضخامت آن نزدیک به 20.LB باشد. مطمئن باشید که چسب روی پاکت تحمل حرارت فیوزینگ در هنگام پرینت را داشته باشد. اگر شما این کار را نکنید پاکت به همان شکل اولیه مهر و موم شده از پرینتر خارج می شود. اگر پاکت به صورت چروکیده از پرینتر خارج می شود، ممکن است آن ها برای مسیر کاغذ سفت باشد. در پشت پرینتر را باز کنید و اجازه بدهید که آن ها از آنجا خارج شوند.

جهت تعمیر پرینترهای hp شیراز , تعمیر پرینتر برادر brother شیراز, تعمیر پرینتر ایپسون  Epson  با ما در تماس باشید : 09171159489 - 09369460081 - 07132361425 

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب