•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

سریع ترین کامپیوتر جهان

سریع ترین کامپیوتر جهان 

این کامپیوتر که بخشی از پروژه ای به نام Flagship2020 محسوب می شود، با هدف 100 برابر بیشتر کردن سرعت عملکرد اپلیکیشن ها از سومین کامپیوتر سریع جهان (K) که محصول ژاپن است ، در حال ساخت است .

این ابر کامپیوتر در سال 2020 رونمایی خواهد شد. این کامپیوتر به وسیله ی Fujitsu و محققین موسسه ی ژاپنی RIKEN در حال ساخت است البته کامپیوتر K نیز توسط همین محققین ساخته شده است. K دارای 705204 هسته پردازش است و سرعت عملکرد آن 10.5 پتافلاپ است.
جزئیات این ابرکامپیوتر در دو کنفرانس در آستین تگزاس رونمایی خواهد شد. 
مطابق با جزئیات منتشر شده در سایت ها ، سیستم این ابر کامپیوتر بر پایه سیستم عامل لینوکس و استفاده از mesh 6 بعدی بنا نهاده شده است. این طراحی منجر به طراحی 6 بعدی می شود که ارتباط همزمان بین cpu ها ، حافظه و منابع را امکان پذیر می کند. مطابق با جزئیات منتشر شده در سایت این سیستم دارای لایه های بسیاری از منابع است.
کامپیوتر K بر پایه پردازنده های SPARC64 VLLLFX و Tofu ساخته شده است.
امریکا و ژاپن و چین هر سه به دنبال ساخت سریعترین کامپیوتر جهان هستند. در سال 2011 یکی از ورژن های کامپیوتر K عنوان سریعترین کامپیوتر جهان را به خود اختصاص داد. هم اکنون عنوان سریعترین کامپیوتر جهان به Tianhe-2 ساخت چین تعلق دارد که سرعت عملکرد آن معادل 54.9 پتافلاپ است.
کشور ها به دنبال ساخت سریعترین کامپیوتر جهان هستند تا علاوه بر پیشرفت در تکنولوژی ، در اقتصاد ، ساخت سلاح و همینطور سایر علوم نیز از سایر کشور ها پیشی بگیرند.

پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب