•  تلفن ثابت : 

  •   071-32344147

  •  Info@Fara-group.ir

  •   0917-115-9489

چگونه سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم

چگونه سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم 

 توجه : راه حلهای گفته شده بیش تر برای کاربران ویندوز می باشد .

Reboot

در قدم اول کامپیوتر را Reboot ( راه اندازی دوباره ) کنید.

Background Programs

از رایج ترین دلایلی که باعث کند شدن سیستم کامپیوتری شما می شود برنامه هایی است که در پس زمینه ( background ) اجرا می شوند. برای مشاهده  برنامه های در حال اجرا و میزان حافظه و CPU اشغال شده توسط آن می توانید به Task Manager ویندوز مراجعه کنید.

در صورتیکه آنتی ویروس و یا برنامه های spyware  یا برنامه های حفاظتی دیگری روی سیستم شما نصب شده باشد ، اطمینان حاصل کنید که در background سیستم کامپیوتری شما را اسکن نمی کند.آنتی ویروس و دیگر برنامه های خفاظتی در مجموع کارایی سیستم شما را کاهش می دهد.در این شرایط اجازه دهید تا آنتی ویروس اسکن سیستم شما تمام کند.

Delete TempFile 

زمانیکه برنامه ای روی کامپیوتر اجرا می شود، فایل های Temporary روی هارد ذخیره می شوند. پاک کردن این فایل ها به کارایی سیستم شما کمک می کند.
سرعت کامپیوتر

ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم که از ابزار Disk Clean up استفاده کنید ، فایل های موقت و فایل هایی که برای مدت طولانی است به آن احتیاج ندارید، پاک کنید. این امکان وجود دارد که این ابزار قادر به پاک کردن تمام فایل های Temp نباشند. بنابراین کافی است دستی این فایل ها را از فولدر Temp  پاک کنید.

Free Hard Drive Space

بررسی کنید که هارد حداقل بین 200 تا 500 مگابایت فضای خالی داشته باشد. این فضای آزاد به کامپیوتر امکان داشتن برای فایل swap را می دهد.

Bad, corrupted or fragmented hard drive

از تمام ابزار نرم افزاری برای تست هارد استفاده کنید که خطا و اروری نداشته باشد.

  • از ابزارهایی همچون Run Scan Disk ،chkdsk یا ابزارهای نرم افزاری معادل استفاده کنید تا هارد کامپیوتر را از لحاظ فیزیکی چک کند.
  • ابزار Run Defrag  کمک می کند تا تمام داده ها در بهترین ترتیب ممکن قرار گرفته باشند.

Scan For Malware

امروزه spyware و دیگر malware ها از عوامل بزرگ مشکلات خیلی از کامپیوترها از جمله سرعت می باشد. حتی اگر روی سیستمتان آنتی ویروس نصب شده باشد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که اسکن malware را نیز اجرا کنید.

Scan Virus

اگر سیستمتان تحت تاثیر یک یا بیش تر ویروس قرار گیرد، این خود عاملی برای سرعت کم سیستم کامپیوتری شما می شود.استفاده از آنتی ویروس های رایگان نیز می تواند کارایی داشته باشد.

مغایرت سخت افزاری

بررسی کنید تا هیچ مغایرت سخت افزاری در Device Manager وجود نداشته باشد. اگر به مغایرتی برخورد کردید ،آن را برطرف کنید. زیرا که موجب بروز مشکلات در کامپیوتر می شود.

Update Windows

از بروز بودن ویندوز نصب شده اطمینان حاصل کنید. زمانیکه کامپیوتر سرعت کم دارد و به اینترنت وصل هستید، تمام پلاگین های browser را بررسی کنید تا بروز باشند. همچنین با غیر فعال کردن تک تک پلاگین ها ، بررسی کنید که کدام یک عامل سرعت کم کامپیوتر می باشد..

Update your drivers

مطمئن باشید آخرین ورژن درایورها نصب شده باشد. بروز نبودن درایور ها عاملی برای کاهش کارایی سیستم می شود.

Reboot computer again

درصورتیکه تمام مراحل ذکر شده را انجام دادید و سیستم همچنان کند است در همین مرحله آن را Reboot  کنید.

 Memory upgrade

رم کامپیوتر

اگر بیش تر از دو سال از داشتن سیستم کامپیوتری می گذرد ، ممکن است که به حافظه بیش تر احتیاج داشته باشد. حداقل رم مورد نیاز برای سیستم های 32 بیتی، 1GB و برای سیستم های 64 بیتی ، 2GB می باشد. با داشتن حافظه کافی برای اجرا برنامه ها ، دیگر نیازی نیست اطلاعات بین حافظه و فایل swap جا به جا شود. اگر نور هارد درایو مداوم روشن باشد، این معنا را می تواند داشته باشد که فایل بین حافظه و هارد جا به جا می شود.

Hard drive upgrade


از محدودیت های یک کامپیوتر هارد دیسک آن می باشد. بهترین انتخاب برای کامپیوتر با سرعت کم و با قصد ارتقا اجزا کامپیوتر ، ارتقا هارد دیسک به SSD ( solid state Drive ) می باشد که کارایی کامپیوتر را بهبود می بخشد.

Run Registry cleaner

به طور معمول Registry cleaner پیشنهاد نمی شود. امام اگر تمام مراحل قبل را انجام دادید و سیستم کند بود، Registry cleaner را امتحان کنید.

Computer or processor is overheating

مطمئن شوید که کامپیوتر و پردانده بیش از حد گرم نشده باشد. گرمای بیش از حد به طور چشمگیری کارایی سیستم را کاهش می دهد. زیرا که گرمای اتوماتیک سرعت پردازنده را کاهش می دهد. گرد و غبار ، خاک و مو مانع از جریان هوا به داخل کامپیوتر شده وباعث گرم شدن سیستم می شود. اطمینان پیدا کنید کامپیوتر و فن تمیز باشد.

Erase computer and start over

اگر با انجام هر کدام از راه حل های فوق سرعت کامپیوتر بهبود نیافت، اقدام به نصب ویندوز جدید کنید و تمام اطلاعات را پاک کنید. پاک کردن و نصب دوباره ویندوز ، برنامه ها و درایورهای ورژن جدید می تواند باعث بهبود عملکرد سیستم شما شود. به علاوه این اطمینان را به شما می دهد که عامل کندی سیستم شما نرم افزارها، درایورها و ویندوز نمی باشد.

Hardware issues

در تهایت اگر با تمام توصیه های ذکر شده، باز هم سرعت کامپیوتر آهسته باشد، مشکل جدی سخت افزاری وجود دارد. همچون از کار افتادن یک قطعه سخت افزاری : CPU ، رم ، مادربرد.

ابزار تست سخت افزار (UBCD ( Ultimate Boot CD  اجرا کنید. این ابزار تست های زیادی را برای تمام قطعات سخت افزاری انجام می دهد.

Old computer

در صورتیکه بیش از 5 سال از عمر سیستم کامپیوتری شما می گذرد، همین موضوع می تواند عامل کاهش کارایی سیستم باشد. نرم افزارهای بروز با ورژن جدیدتر بر روی سیستم های جدید کارایی بالاتری دارند.  


پرداخت آنلاین

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب